Informacje na dziś

Licznik odwiedzin

Dziś27
Wczoraj58
Tydzień27
Miesiąc125
OGÓŁEM153882

VCNT - Visitorcounter
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Aktualności

Pielgrzymka do Turynu...

Od połowy kwietnia 2015 do 16 sierpnia 2015 trwać będzie specjalne wystawienie Całunu Turyńskiego. Całun Turyński - płótno o rozmiarach 4,36 x 1,10 m, w które, jak głosi tradycja, miało być zawinięte ciało Chrystusa po zdjęciu z krzyża - sprowadzone zostało do Europy z Ziemi Świętej ok. 1353 r. Od 400 lat przechowywane jest w katedrze turyńskiej, w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich. Od XV w. Całun był własnością dynastii sabaudzkiej, której potomkowie w 1983 r. przekazali go papieżowi, a ten kolei polecił płótno opiece metropolitów turyńskich. Obecnie „strażnikiem Całunu” ustanowionym przez papieża jest arcybiskup Turynu. Dlatego z tej racji pragniemy zorganizować z naszej parafii pięciodniową pielgrzymkę autokarową do tego świętego miejsca i wielu zabytkowych miejsc we Włoszech. Termin pielgrzymki to 18-23 05. 2015 r. Koszt pielgrzymki to 1100 zł. Zgłaszające się osoby prosimy o wpłacenie zaliczki wysokości 200 zł. do końca lutego u ks. Marcina. Prezentacja relikwii Całunu Turyńskiego odbędzie się w połowie Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o szybką decyzję, ponieważ musimy dać odpowiedź na zamówiony autokar i noclegi. 

Plan pielgrzymki

Termin: 18 – 23.05

Dzień 1: (18.05 poniedziałek) wyjazd - godzina 2:00 z Jaślisk, przejazd nocny przez Słowację, Węgry, Słowenię do Włoch, obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji

Dzień 2: przyjazd w godzinach porannych do Wenecji, rejs statkiem na plac Św. Marka, zwiedzanie najciekawszych miejsc, Msza Święta w Bazylice Św. Marka, przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Werony.

Dzień 3: śniadanie, przejazd do Werony zwiedzanie miasta Msza Święta, przejazd do Mediolanu – zwiedzanie miasta, Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 4: (21.05 czwartek) śniadanie, przejazd do Turynu – cel pielgrzymki – Całun Turyński, Msza Święta, następnie zwiedzanie miasta, przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 5: śniadanie, Przejazd do Padwy – Bazylika Św. Antoniego, Msza Święta, zakupy prowiantu na drogę powrotną, przejazd nocny do Polski. Planowany przyjazd w godzinach porannych dnia następnego (sobota). 

Świadczenia:

- transport, opłaty drogowe, autostrady, parkingi, wjazdy do miast,

- ubezpieczenie NNW i KL

- 4 noclegi, 4 obiadokolacje i 4 śniadania

- opieka pilota-przewodnika

- przewodnicy lokalni

- tramwaj wodny w Wenecji

- słuchawki do oprowadzania

Wartość usługi: 1.100 zł.

Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Dodatkowe informacje i zapisy:

Biuro FLORATUR

Grzegorz Wojtoń

Tel: +48 605 050 453

WWW.floratur.pl

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Kolejny w naszym życiu Wielki Post. Na znak pokuty i nawrócenia posypaliśmy w Środę Popielcową głowy popiołem. W tym czasie, będziemy towarzyszyć Jezusowi przede wszystkim, w dźwiganiu krzyża, który stał się dla nas źródłem zbawienia i największej miłości. Czterdzieści dni Wielkiego Postu, mają nas przygotować, na radosne świętowanie Paschy, czyli Zmartwychwstania Jezusa. Przejścia z niewoli grzechu do wolności Dzieci Bożych, ze śmierci do życia. Ten czas, przeznaczony jest na głęboką modlitwę, pokutę, oczyszczenie oraz na przyjęcie zbawienia, które dokonał Jezus poprzez śmierć krzyżową i chwalebne zmartwychwstanie. W długości trwania Wielkiego Postu, możemy doszukać się symboliki związanej z czterdziestodniowym pobytem Jezusa na pustyni, a także z pobytem Mojżesza na górze Synaj przez czterdzieści dni i nocy. W Wielkim Poście Kościół Święty, przypomina o konieczności podejmowania działań prowadzących do zerwania, ze złem, grzechem, do odnowienia przyjaźni z Bogiem, po prostu do nawrócenia. Wzywa poprzez Liturgię Słowa Środy Popielcowej do konkretnych czynów: Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, lament. Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli. Kto wie? Może znów pożałuje i pozostawi po sobie błogosławieństwo [plonów] na ofiarę z pokarmów i ofiarę płynną dla Pana Boga waszego. Na Syjonie dmijcie w róg, zarządźcie święty post, ogłoście uroczyste zgromadzenie. Zbierzcie lud, zwołajcie świętą społeczność, zgromadźcie starców, zbierzcie dzieci, i ssących piersi! Niech wyjdzie oblubieniec ze swojej komnaty a oblubienica ze swego pokoju! Między przedsionkiem a ołtarzem niechaj płaczą kapłani, słudzy Pańscy! Niech mówią: Przepuść, Panie, ludowi Twojemu i nie daj dziedzictwa swego na pohańbienie.(Jl 2, 12-18). Na innym miejscu, Kościół w liturgii Wielkiego Postu zwraca się do Boga „ Ty nam dajesz czas łaski i zbawienia, abyśmy oczyścili serca od nieuporządkowanych przywiązań i wśród spraw doczesnych troszczyli się przede wszystkim o wieczne zbawienie”. Zachodzi, bowiem konieczne pytanie: jaki będzie mój kolejny Wielki Post, i czy widzę potrzebę modlitwy, nawrócenia, pokuty i pojednania? Czy chcę towarzyszyć Jezusowi podczas Ostatniej Wieczerzy i kroczyć z Nim na Golgotę? Czy dla współczesnych chrześcijan, naszych parafian, zwłaszcza ludzi młodych nabożeństwa pokutne, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale mają jakąś wartość i znaczenie? 

 

 

Po co Święta Bożego Narodzenia?

bn2014Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zasiądziemy z rodziną do wigilijnego stołu. Opłatek, życzenia, prezenty, wspólne kolędowanie. Obfity posiłek. Tradycyjne, wigilijne potrawy. Wszyscy będą dla siebie mili, jak nigdy. Nikt nie chce zepsuć tego wyjątkowego, świątecznego nastroju. Pierwszy i drugi dzień Świąt. Kolejne rodzinne wizyty, wspólne posiłki. Dość obfite… i jeszcze obficiej zakrapiane alkoholem. Cóż, przecież Święta! Czas radości, czas odpoczynku w rodzinnym gronie! Święta! Święta!… i po świętach. Wracamy do szarej rzeczywistości. Praca. Dom. Codzienne problemy. Rodzinne czy lokalne kłótnie. Ale bądźmy dobrej myśli. Za rok znów choinka, prezenty i ten cudowny nastrój. I tak, co roku. Jak w karuzeli... Niby to takie normalne, niby nie ma w tym nic złego, bo „każdy tak świętuje”, ale czy w tej całej świątecznej zawierusze nie umyka nam najistotniejszy element tych Świąt? Zatrzymajmy się na chwilę. Pozwólmy sobie na chwilę refleksji w tym wyjątkowym czasie. Zanim usiądziemy do świątecznego stołu, warto zadać sobie kilka ważnych pytań: Co właściwie świętujemy?

Więcej…

Uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja

20131206Jego największym skarbem były czyny miłości
i dobra świadczone wobec drugiego człowieka

W sobotę, 6 grudnia 2014 roku w kościele filialnym w Woli Niżnej przeżywaliśmy odpust ku czci św. Mikołaja. W tym dniu w podobnym brzmieniu zdanie zawarte powyżej przytoczył również w swojej homilii odpustowej poświęconej św. Mikołajowi, Biskupowi Miry Ks. Wikariusz Tomasz Kubas z Iwonicza Zdroju. Ks. Tomasz był głównym celebransem odpustowej Mszy świętej (sumy) ku Jego czci sprawowanej w sobotę, 6 grudnia 2014 roku od godziny 15: 00 w kościele filialnym p.w. św. Mikołaja w Woli Niżnej. Wraz z nim odpustową Mszę świętą sprawowali jeszcze: Ks. Proboszcz parafii Jaśliska Grzegorz Polasz i Ks. Wikariusz Marcin Ziobro. Na odpust ku czci św. Mikołaja, Biskupa Miry przybyli wierni z naszej parafii Jaśliska, mieszkańcy Woli Niżnej, małe dzieci raz z rodzicami, młodzież, przełożona Sióstr Sercanek Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaśliskach Siostra Wojciecha, która już tradycyjnie, co roku przywozi ze sobą św. Mikołaja z prezentami. Nie zabrakło też i samego św. Mikołaja, który po Mszy świętej porozdawał wiele prezentów dzieciom, młodzieży i dorosłym.

/Jan Grzywacz/

ZAPRASZAMY na DZIEŃ PAPIESKI - 12 X 2014

jp212 października obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”.

Zapraszamy wszystkich na specjalną modlitwę dziękczynną, za dar kanonizacji Jana Pawła II przez młodzież, która odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30. Wieczornice zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Pielgrzymka do Lipowca - /5 X 2014/

20141005

 

PODKARPACKI 
KONSERWATOR 
ZABYTKÓW

 

mkidn

Zabytek

marszalek-woj-podkarpackiego logo