Informacje na dziś

Licznik odwiedzin

Dziś30
Wczoraj74
Tydzień337
Miesiąc1080
OGÓŁEM126328

VCNT - Visitorcounter
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Aktualności

Konkurs Biblijny - /4 III 2014/

2014-03-04 dyp„Twe słowo Panie jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce”
Ps 119;

Znowu Pan nam po błogosławił i kolejna uczennica sprawiła miłą niespodziankę naszej szkole i parafii. Autorką tej niespodzianki jest Joasia Futyma z Woli Niżnej, uczennica klasy VI przygotowywana przez s. Helenę Łukasik.

Joasia zajęła I miejsce w etapie dekanalnym Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Marka iMęki Pańskiej u Synoptyków.

Konkurs pod tytułem "Wierzę w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego" zorganizowany  przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie (Oddziały w Przemysłu i w Krośnie) oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku - dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej odbył się w Iwoniczu dn. 4 marca br.

Więcej…

II etap (półfinał) Regionalnej Olimpiady o św. Janie z Dukli - /20 II 2014/

2014-02-20
Dnia 20 lutego br. w Dukli odbył się II etap (półfinał) Regionalnej Olimpiady dla młodzieży szkół gimnazjalnych Archidiecezji Przemyskiej organizowanej przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Tegoroczna edycja Olimpiady dotyczy promocji postaci Wielkiego Polaka – św. Jana z Dukli, Patrona Archidiecezji Przemyskiej, którego 600. rocznicę urodzin aktualnie obchodzimy.

Więcej…

ISTOTA NABOŻEŃSTW FATIMSKICH

fatimskaZapewne wiele osób zna historię objawień w Fatimie i doskonale wie, o co prosi Matka Boża. Dla tych, którzy może jeszcze nie słyszeli, lub się z tym nie zetknęli, albo po prostu zapomnieli będzie to przypomnienie i jednoczenie wytłumaczenie istoty nabożeństw fatimskich. Są to słowa wypowiadane przez Matkę Bożą, skierowane bezpośrednio do Siostry Łucji, która przekazuje tajemnice całemu światu. Matka Boża podała Siostrze Łucji wytyczne, dzięki którym my możemy zadość uczynić jej Niepokalanemu Sercu, które nieustannie jest ranione. Niech lektura tego tekstu będzie zachętą, aby modlić się i wynagradzać Matce Bożej za te wszystkie zniewagi, bluźnierstwa. Na pierwszej stronie jest wymienione kilka możliwości. Możemy wybrać sobie, którąś z form modlitwy, lub realizować wszystkie. Zawsze warto przybliżać i przetaczać słowa Matki Bożej odnoszące się do 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Jest to tylko mały fragment, ale bardzo istotny i jasno określający pragnienie Matki Bożej.

Więcej…

V Archidiecezjalny Turniej w Piłce Nożnej Halowej - /8 II 2014/

20140208

 W sobotę 8 lutego na obiekcie hali sportowej przy Zespole Szkół w Jaśliskach, odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza na poziomie dekanatu Rymanów. Rozegrany był, w dwóch kategoriach wiekowych Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Do naszej parafii przybyło cztery drużyny z Gimnazjum i trzy ze Szkoły Podstawowej z naszego rymanowskiego dekanatu: Iwonicz Zdrój, Iwonicz, Wróblik Królewski i Głębokie. W tym turnieju wzięły udział dwie drużyny z naszej parafii.

Więcej…

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego - /2 II 2014/

20140202

Jezu w Hostii utajony!

Oddaję Ci w ofierze wszystko czym jestem i co posiadam: 

duszę i ciało, cierpienia i słabości, myśli, uczucia i pragnienia.

Weź to wszystko w Twoje miłosierne dłonie - przemień i uświęć.

Pragnę, aby moje życie było piękne i czyste jak Hostia

I płonące miłością do Ciebie i ludzi

 Jak gorejąca świeca na Twoim ołtarzu. 

Więcej…

II Jaśliskie Kolędowanie - /26 I 2014/

20140126

Dnia 26 stycznia 2014 roku wniedzielny, zimowy, mroźny wczesny wieczór w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi w Jaśliskach rozbrzmiewało głosami pięknych śpiewów „Jaśliskie kolędowanie”. Wszyscy zebrani w nim wierni z naszej parafii Jaśliska, przyjezdni goście i zebrane chóry mieli okazję, aby posłuchać wspaniałego śpiewu kolęd  w wykonaniu pięciu czterogłosowych chórów mieszanych: Chóru Parafii Serca Bożego ze Świdnika (Słowacja), Chóru „Chorus” z Korczyny, Sanockiego Chóru Kameralnego z Sanoka, Chóru „Vineam” z Winnicy (mazowieckie) i naszego rodzimego chóru Jaśliskiego Chóru Kameralnego z Jaślisk.

Więcej…

mkidn Zabytek

marszalek-woj-podkarpackiego logo